Hayat Bu! demek için sepetinizi doldurabilirsiniz.

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ara

Davul Eğitimi

Davul Eğitimi

Müzik

250 TL

Stok Durumu : Stokta var

KDV Dahil

2 hafta sürecek olan eğitimimizde müziğe ritm ve coşku veren bu enstrümanı tanıyıp, davul çalmanın enerjisini yaşayacaksınız.

Kişi Sayısı 1
Lokasyon İstanbul / Kadıköy
Rezervasyon Gerekli
Yaş Aralığı 6+
Paypal ile anında güvenli ödeme yapabilirsiniz

Detaylar

Müziğe ilgi duyanlar için en güzel hediye.

Davul, bilinen en eski vurmalı çalgılardan biridir. Ahşap, maden yada pişmiş topraktan silindirik bir gövdeye gerilen deriden oluşur. El ya da sopayla çalınır. Biçimi değişse de dünyanın her yerinde ve her toplumda kullanılan bir çalgıdır. Davulun diğer adları; köbürge, küvgür, tuğ, tavul, tabıl (babl)dır. Davul çalanlara davulcu, tabilzen, tabbal gibi adlar verilirdi.


Davul, en yaygın vurmalı çalgılardan biridir ve dünyadaki hemen bütün halkların kültürlerinde yeri vardır.

Türk vurmalı çalgılarının sembolü olarak kabul edilmektedir. Davul tarihimizde çok değişik amaçlarla kullanılmıştır. Türkiye’nin her yerinde değişik cins ve boylarda davul bulunmaktadır. Kasnak, ip ve deri olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Tokmak ana ritmi, çubuk ise detayları çalmaktadır. Genellikle küçük davul, orta davul, büyük davul ve koltuk davulu gibi mahalli boyları ve adları bulunmaktadır. Türklerde kullanılan en eski çalgıdır. Sesinin gür oluşu ve etkisi nedeni ile bir haber aracı olarak ta kullanılmıştır.

Nota bilgisi ve enstrüman eğitimi eş zamanlı verilmektedir.

Katılımcı daha önce aynı enstrümanın eğitimini almışsa ve kaldığı yerden başlamak istiyorsa son kullandığı/çaldığı dokümanları yanında getirerek ders verene iletebilir.

Hobi amaçlı müzik derslerinde yaş ve tecrübenin başarıya etkisi yoktur, düzenli ders ve pratikle her yaş ve tecrübeden kişi gelişim sağlar.

Dersler haftada 1 gün, 1 saat olmak üzere toplam 2 hafta sürmektedir

Dersler bire bir yapılmaktır, alt yaş sınırı 6’dır, üst sınır yoktur.

Derslerde, Yamaha Stage Custom davul seti kullanılacaktır.

  1. Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

WRITE YOUR REVIEW

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : Davul Eğitimi

İlişkili Ürünler