Hayat Bu! demek için sepetinizi doldurabilirsiniz.

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ara

Bireysel Paintball

Bireysel Paintball

Heyecan

40 TL

Stok Durumu : Stokta var

KDV Dahil

Paintball, sanal ile gerçek arasında, strateji, çatışma ve eğlenceyi bir araya getiren bir oyundur. İnsanlara savaş ortamını eğlence ile birlikte hissetirmek için tasarlanmış bir oyun olduğu için, en keyifli ve gerçekçi oyunlar kalabalık olanlardır. Ancak herkesin 20-30 kişilik gruplar kurma şansı olmayacağı için “bireysel paintball” kavramını geliştirdik. Bireysel Paintball ile oyuncular, tek tek istedikleri tarih ve saate kayıt yaptırarak, kendileri ile aynı saate kayıt yaptıran diğer oyuncular grup kurmakla uğraşmadan, kalabalık bir grup ile oyunlarını oynayabileceklerdir.

Kişi Sayısı 1
Lokasyon İstanbul / Çekmeköy
Rezervasyon Gerekli
Paypal ile anında güvenli ödeme yapabilirsiniz

Detaylar

Bireysel Paintball Oyun Tanımı

Oyunun Adı: Karargah

1.Sahamız üç boyutlu olarak ,kara kalem çizgileriyle alt tabloda sunulacak.
2.Oyuncular sahanın içindeki karargaha alınır .
3.Burda hakem tarafından oyunculara, oyun ve kuralar hakında (birfing) seminer verilir...

Oyun:

Oyunumuz setler halinde oynanmaktadır, gurup ikiye ayrılır.
1. Grup ilk Sete Savunma takımı olarak başlar 2. Grup ise Hucum takımı olarak ilk seti karargahı kuşatıp ele geçirmek için çatışmaya başlar. Karargahı koruyan gurup karagahın dışına çıkıp çatışmaya giremez . Savunmanın amacı Karargahı en uzun süre en az kayıpla işgalden korumaktır. 30 Dakika boyunca karargah savunmayı başarırsa, bir sonraki sette Karargahı savunacak olan yeni takımın başarısı, bir önceki setteki savunma becerisi ve vurulan kişi ile karşılaştırılacak ve kalan kişi sayısına göre kazanan takım belirlenmiş olacaktır.

Hücum Grubu:

Grup komutanı, subay, asubay çavuş ve erat olmak üzere gurubunu sahanın en uzak noktasında toplar, burda karargahta almış oldukları eğitim bilgileriyle tim komutanı takımına uygulatacağı stratejilerle, karargaha saldırı planı yapar. Bu planlama ne kadar başarılı yapılırsa o kadar erken karagah kuşatılır. Oyun setler halinde oynanacağı için, en erken zaman diliminde karagahı kuşatanların derecesi baz alınacaktır.

Savunma:

Karargah gurubuda almış olduğu eğitım (birfing) neticesinde karagahı en uzun süre korumaya çalışacaktır . Eğer direnme güçleri 30 dakika olursa 30 dakikada ilk set bitecektir. Guruplar yer değişecek; hucum savunmaya savunma karagaha geçip karargahı en uzun süre korumaya çalışacaktır. İyi bir planlamayla karargah 12 dakkaya işgal olabilecek durumdadır.

Saha:

Karargahın stratejik yapısı; ön savunma Doğudan gelecek olan saldırı ve sızmalara karşı karargahın en önemli cephelerindendir. Karargahın dört bir tarafı Savunma kuleleri ile çevrilidir. Kuzey, Güney, Doğu ve batı yönünü hakim tepe olarak gözetlemek için idealdir. Her kulenin açıkları sahamızda net olarak görüldüğü için Hucum takımının keşif ve gözetlemesi başarı için oldukça önemlidir... Karargahın içerisinde derin mevzi ve kum torbalarından siperler mevcuttur. Hucum takımı alan içerisindeki Siper ve mevzileri kullanarak karargahı kuşatmak için azami gayret gösterir.

İç Karargah:

Karargahın içerisinde olan 4m^2’lik iç karargah oldukça güvenli ve çok daha emniyetli savunmaya müsaittir. Dış karargahın savunma gücü zayıflamış olduğu zaman iç karargaha sığınır. Hucüm gurubu karargaha sızar ve “Teslim Ol” dediği an karargah düşmüş olacaktır. İç Karargah içerisinde ateş etmek yasaktır.

Not:

Kısa zamandaki işgaler set set değişerek oynanacaktır. Vurulan oyun dışı olacaktır. Oyun oynuyan gurubun talep ve yeteneğine göre; bazen her yerinden vurulan, bazen tedbir yeleğinden vurulan , kaskından vurulan oyun dışı olur gibi kural esnekliği uygulanabilir. Oyun kurallarına uymayanlar oyundan men edilir.

Bireysel Paintball Kuralları

1-Bot-Çizme, kask, eldiven, kamuflaj ve emniyet yeleği giymek zorundadır.(Kulubümüz tarafından verilmektedir)
2-Oyun öncesi hakem tarafından verilecek olan Bireysel Paintball seminerine (brifing) katılım zorunludur.
3-Saha içerisinde Kask çıkarmak kesinlikle yasaktır!!!
4-Sahamız 4 bir tarafı koruyucu ağ ve teller ile çevrilidir.
5-5 Metrenin altındaki bir mefasefeden ateş etmek kesinlikle yasaktır.
6-Bir boya topu oyuncu üzerine çarpıp patladığında; oyuncu, "vuruldum" diyerek oyun dışı kaldığınızı belli edip silahını havaya kaldırıp ve en yakın güvenli bölgeden oyun sahasının dışına çıkar.
7-Oyuncu, oyun esnasında herhangi bir problemle karşılaştığında (CO2 tüpünüzün bitmesi vb.) "kontrol" diyerek en yakın hakemden yardım isteyebilir.
8-Kontrol durumlarında kontrol edilen oyuncuya "etkisiz" denilir. Bu esnada bu oyuncuya ateş edilmez ve bu oyuncu da ateş edemez. Her iki durumda da yapılan vuruşlar geçersiz sayılır.
9-Herhangi bir sebepten dolayı oyunun durduğu süre zarfında oyuncular yerlerini değiştiremezler.
10-Oyuncular oyun alanının dışına çıkamazlar. Çıkarlarsa oyun dışı kalmış sayılırlar.
11-Oyun dışı kalmış oyuncular söz veya hareketlerle karşı takım oyuncularının yerlerini veya niyetlerini belli edemezler.
12-Oyuncu siperle birlikte hareket edemez.

  1. Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

WRITE YOUR REVIEW

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : Bireysel Paintball