Hayat Bu! demek için sepetinizi doldurabilirsiniz.

Sepetinizde hiç ürün yok.

Ara

4-6 Yaş Pony Eğitimi

4-6 Yaş Pony Eğitimi

Binicilik

80 TL

Stok Durumu : Stokta var

KDV Dahil

Haydi çocuklar at binmeye!

Çocuklarınıza ponylerle hem hayvan sevgisi aşılamaya, hem de spor yaptırmaya ne dersiniz?

Kişi Sayısı 1
Lokasyon İstanbul / Çekmeköy
Rezervasyon Gerekli
Paypal ile anında güvenli ödeme yapabilirsiniz

Detaylar

Çocuklarınıza hediye edebileceğiniz bu muhteşem deneyimi, çocuklarınız asla unutmayacaklar.

Çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişiminde spor önemli yer almaktadır.


Dersine konsantre olamayan, ödevini bitiremeyen, sorumluluk taşıyamayan hatta davranış bozukluğu gösteren çocuklar bir çok ailenin üzüntü kaynağıdır. Binicilik bu bıkkınlığı, yorgunluğu, isteksizliği, erken ergenliği, ve obeziteyi, hatta davranış bozuklukları ve dikkat dağınıklıklarını gidermenin en güzel yoludur.

Hippoterapi (atla zihinsel engelli çocuk tedavisi) dünyanın birçok merkezinde ve Türkiye’de uygulanmakta ve çok yararlı sonuçlar elde edilmektedir. Buradan yola çıkarak sağlıklı çocuk gelişiminde de binicilik sporunun evrensel kurallar doğrultusunda yapıldığında fiziksel ve zihinsel katkıları olacağı kaçınılmazdır. Ayrıca hormonal etkiyle erken ergenliği ve obeziteyi önleyerek fiziksel gelişimin olması gereken sürede tamamlanmasında son derece fayda sağlar.

At üzerinde iken dengeyi sağlamaya çalışmanın yanı sıra atın binicinin isteği doğrultusunda hareket etmesini sağlamak için birçok yardım vardır. Bu yardımları uygulama çabası sırasında konsantrasyon gelişir. Dikkat dağınıklığı toparlanır, odaklanma yeteneği artar. Ayrıca çabuk davranmak gerekeceği için de çocuk çok kısa zaman sürecinde karar vermeyi, inisiyatif kullanmayı öğrenir. Bundan başka çocuk başladığı işi bitirmeye de konsantre olur. Sonuçta kararlı ve istikrarlı olmak başarıyı getirecektir. Çocuk böylece başarının da tadını çıkarmaya başlayacaktır. Giderek sorumluluk duygusu da beraberinde yerleşir. Bir o kadar önemli diğer bir nokta da her ne kadar bireysel spor olarak görülse de binicilik sporu takım ruhunu geliştirmektedir. Çocuk böylece paylaşmayı da öğrenecektir.

Binicilik sporunda çocuk 4-6 yaşlarına kadar onun hayvan olduğunu anlayamaz ve arkadaşı olarak kabul eder. Hayvan sevgisinin çocuğun sosyalleşmesi adına çok faydası vardır.

Çocukların at sporu yaparken bacaklarının çarpık gelişeceği düşüncesi de yanlıştır. Çünkü çocuklar yaşlarına ve fiziki yapılarına uygun ponylerle (küçük at) eğitim almaktadırlar.

Bütün ileri ülkelerde olduğu gibi binicilik sporuna başlama yaşı 4'dür. 4-6 yaş arası çocuklara yaşları çok küçük olduğu için teknik binicilik eğitiminden çok animasyon ağırlıklı eğitim verilir. Bu derslerde birinci planda hayvan sevgisi ve atla olan diyalogun geliştirilmesi amaçlanır. 

4-6 yaş çocuklar için geçerlidir.

İster açık veya kapalı alanda, ister orman içerisinde bu keyfi yaşayabilirsiniz.

Ders süresi, yarım saat sürmektedir.

Pony nedir?

Pony ile at arasındaki tek fark boylarıdır. Yerden sırt yüksekliği ölçülerek 148 cm nin altında kalan küçük atlara pony denir.

Ponyler yetiştikleri ülkelere göre adlandırılırlar.

Midilli pony (Midilli adasında yetişir.)
Shetland pony (shetland adasında yetişir.)
İrlanda pony (İrlanda da yetişir.)
Türk pony (Türkiye’de yetişir.)

Yukarıda anlatmaya çalıştığımız gibi Pony ismini yetiştiği ülkelerden alır. Rengi ve şekli ile değil, boyu ile ilgili küçük at demektir. Midilli kelimesi yanlış yerleşmiş bir terimdir.

Kulubümüz eğitmenleri federasyonumuzun düzenlediği Pony eğitim seminerlerinden geçerek sertifika almışlardır. Aralıklarla düzenlenen eğitim seminerlerine katılarak bilgilerini ve eğitimlerini sürekli yenileyerek geliştirmektedirler.

  1. Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

WRITE YOUR REVIEW

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumladığınız ürün : 4-6 Yaş Pony Eğitimi

İlişkili Ürünler